Instagram

niedziela, 15 grudnia 2013

Pocztówka na weekend 17

Dawno nie pokazywałam wam żadnej z niepostcrossingowych pocztówek. Tę poniższą zakupiłam w Gandawie - w sklepie "The Fallen Angels".  To malutkie miejsce - dwa połączone butiki - jeden sprzedaje retro zabawki i ozdoby (na przykład metalowe roboty, porcelanowe lalki babci wyścigowe samachody dziadka czy tancerkę hula do samochodu) - drugi reprinty starych pocztówek i dewocjonalia.
postcard

Powierzchnia sklepu jest tak mała - że do jednego z pomieszczeń może wejść na raz tylko trzech klientów.

pocztówka reklamowa sklepu
 A tych nie brak -  co rusz duże i małe noski spacerowiczów przyklejają się do wystawowej szyby, co rusz ich usta otwierają się w zachwycie. Każdy wskazuje na coś palcem - a to na zdjęcie nagiej egzotycznej tancerki sprzed pierwszej wojny światowej, a to lalka co sama sika, a to pozytywka karuzela.
http://www.gentblogt.be/wp-content/uploads/2006/07/20060710_fvdd.jpg

  I choć może to i nie zdjęcie - to kartka i historia dołączą do ulowego wyzwania fotograficznego. P jak piwo a pomysł na to idea otworzenia i prowadzenia takiego sklepu z cudownościami.

http://www.the-fallen-angels.com/images/home_winkel.jpg
http://cdn.radiomodern.be/wp-content/uploads/2011/11/fal-300x199.jpg  
http://farm7.static.flickr.com/6013/5958028409_17a38e3be2.jpg - to ta bardziej napakowana część - wokół stare książki, metalowe pudełka i pełno, pełno segregatorów z pocztówkami

Czy też razem z dziewczynką z ich promocyjnej kartki poprosicie - proszę zabierz mnie do "The Fallen Angels"? :)

2 komentarze:

  1. Ale fajowy :) Niezłe zestawienie - sikająca lalka z figurką Jezusa...

    OdpowiedzUsuń
  2. Ostatnie zdjęcie po prostu powala, nie wiedziałabym, na co skierować swój wzrok w takim sklepie! Ale z pewnością chciałabym go odwiedzić :)

    OdpowiedzUsuń

Maybe you will like also:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...