Instagram

wtorek, 1 lipca 2014

Sławni Belgowie (wersja alternatywna)

Wielu bohaterów dziejszego wpisu można znaleźć w muzeum figurek (Museum of Original Figurines) znajdującym się tuż przy Dworcu Centralnym w Brukseli oraz muzeum komiksów (Brussels Comic Strip Center). Wycieczka do tych obiektów może stać się atrakcyjnym punktem wycieczki po Brukseli dla rodziców z dziećmi.1. Nie ma Belga, który by nie kojarzył tego blondwłosego reportera Tintina i jego psa Milusia.  Jego przygody zostały pierwszy raz wydrukowane w 1929 roku. Jest to postać wykreowana przez belgijskiego pisarza Hergé

Aktualnie belgijska poczta wydała listek znaczków z wizerunkami postaci z komiksu o Tintinie.

Tintín
Tintín (Photo credit: ¡¡¡!!!)2. Hej dzieci jeśli chcecie, zobaczyć Smerfów świat, przed ekran dziś zapraszam was! Kto z nas nie zna tej piosenki?! Historie opowiadające o małych niebieskich ludzikach mieszkających w kolorowych domkach nibygrzybkach zostały napisane przez belgijskiego pisarza Peyo. 
Smurfin!: Tenth Anniversary Commemorative Album
Smurfin!: Tenth Anniversary Commemorative Album (Photo credit: Wikipedia)3. Lucky Luke. Mam nadzieję, że nie tylko ja pamiętam tego prawego cowboya przemierzającego prerię na białym rumaku o złotej grzywie. Lucky Luke to postać narysowana przez Belga Maurice’a de Bevere’a. Rewolwerowiec wraz ze swym koniem Jolly Jumperem i nierozgarniętym psem Bzikiem (w oryginale Rantanplan) próbowali co rusz pokrzyżować szyki szajce braci Dalton.
Bang, bang...
Bang, bang... (Photo credit: sergioski1982)
4.  Sprycjan (Spirou) to bohater serii krótkich komiksów autorstwa dwóch Belgów - Tome (Philippe Vandevelde) i Janry (Jean-Richard Geurts). Opowiadają one historie boya hotelowego, pracownika Moustique Hotel.
 Autorzy stworzyli także serię dla najmłodszych obrazujące dzieciństwo bohatera – Mały Sprytek (Le petit Spirou).
SPIROU ET FANTASIO
SPIROU ET FANTASIO (Photo credit: marsupilami92)
 
5.  Thorgal – to z kolei bohater stworzony przez duet pisarza, scenografa Belga – Jeana van Hamme’a i grafika, Polaka Grzegorza Rosińskiego. Seria dotyczy przygód mężczyzny, przybysza z kosmosu, wychowanego przez Wikingów Thorgala i jego rodziny. 
Thorgal
Thorgal (Photo credit: Wikipedia)6.  Wąsik, ach ten wąsik! – postać Belga, niesamowicie inteligentnego detektywa, Herkulesa Poirot, została stworzona przez Agathę Christie. Pojawia się on w jej 30 książkach. 
Miss Lemon
Miss Lemon (Photo credit: elena-lu)

 A czy Wy znacie jakiś popularnych fikcyjnych Belgów?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Maybe you will like also:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...