Instagram

poniedziałek, 3 czerwca 2013

Atrakcje dla dzieci w Brukseli


W ramach Klubu Polek na Obczyźnie w tym miesiącu opiszemy, gdzie można znaleźć ciekawe miejsca do spędzenia czasu z dziećmi.
Pierwsza zaczynam z atrkacjami z Brukseli. No to hop, lecimy!

1. Muzea Jako wielka fanka gablotek, biletów i szmeru kapci, zapraszam Was do brukselskich muzeów. Inaczej niż w Polsce, są to miejsca przyjazne dzieciakom - można hałasować, biegać, ba! nawet dotykać.
Gdybym miała zaprowadzić gdzieś swoje pociechy, na pewno wybrałabym się do Musée Science Naturelles. Aktualnie trwa tam wystawa czasowa o dzieciach zwierząt. Przygotowano ją z myślą o najmłodszych zwiedzających.
Muzeum przedstawia historię ewolucji od dinożarłów aż po dzisiejsze zwierzęta. Sale, wyposażone w modele lub wypchane eksponaty, rozmieszczone są według kontynentów.
W każdym pomieszczeniu znajdują się pouczające atrakcje, zabawy dla dzieci. Tak więc, możemy się dowiedzieć, co jadły dinozaury, gdzie śpią zwierzęta, czy jaki ptak, jak śpiewa.


Na pewno wybrałabym się też z dzieciakami do Muzeum Zabawek. Rodzice i dziadkowie przeżyją tam powrót do przeszłości, a dzieci dowiedzą się, czym bawili się ich podopieczni. Niektóre eksponaty można dotykać, bawić się i robić dużo hałasu :)

Dla fanów motoryzacji polecam Autoworld, a dla pasjonatów militariów wybrałabym darmowe Muzeum Armii - oba położone w pięknym parku Cinquantenaire.
W internecie polecają również Muzeum Dzieci, gdzie można tworzyć, dotykać i poznawać. Niestety w nim nie byłam..
Dla tych, co lubią komiksy przygotowane jest muzeum figurek Moof. Niezbyt wiele tam do dotykania, ale za to ile oglądania! Najsłynniejsi belgijscy bohaterowie kreskówek na wyciągnięcie ręki. Znajdziemy tam i Smerfy i Asterixa i Lucky Lucka.


Można też odwiedzić kolejne darmowe muzeum - BIP - gdzie dowiemy się wielu ciekawych rzeczy na temat Brukseli.
układam sobie idealne miasto


2. Zieleń, zieleń

Bruksela i okolice obfitują w wiele parków i skwerów. Wiele z nich posiada place zabaw.  Można przechadzać się co niemiara, deptać trawę a nawet zrobić sobie piknik.


w parku Josaphat latem można odbyć przejażdżkę z osiołkiem


3. Zwierzątka

Co prawda w Brukseli nie ma Zoo (najbliższe w Antwerpii) ale można tu zwiedzić akwarium

4. Jedzonko

Gdy nie w smak nam siedzieć wraz z dziećmi w renomowanej restauracji, gdzie ani zaśmiać się nie można, ani pobrudzić, proponuję wycieczkę do Cook & Book - księgarnio- restauracji. Jedna z jej sal poświęcona jest literaturze dziecięcej.
A może chcecie zjeść obiad wśód komiksowych bohaterów? Odwiedźcie Comics cafe.


http://www.cookandbook.be/galery.html#galkids

5 komentarzy:

 1. Jakie to istotne żeby muzeum kojarzyło się ciekawie a nie nudno, no nie? Jak taki dzieciak ma się czymkolwiek zainteresować kiedy ciągle mu się powtarza nie ruszaj, cicho, nie biegaj, uważaj bo stłuczesz... Bardzo dobre nastawienie w tych Twoich muzeach mają:)))

  Mój post o atrakcjach dopiero 21 ale już teraz zapraszam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakie fajne siedzonka na tym ostatnim zdjęciu!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w jednej z części dorosłym, poświęconej podróżom, siedzi się w minibusie :)

   Usuń
 3. Ach, ja bym do tego Muzeum Zabawek poszła!

  OdpowiedzUsuń
 4. Właśnie wybieram się z dziećmi do Brukseli. Dziękuję :)
  https://www.facebook.com/pages/Agrafka/547010872010525

  OdpowiedzUsuń

Maybe you will like also:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...