Instagram

niedziela, 9 listopada 2014

FI-2080082 (147)

W takie zimne, listopadowe dni najlepsza jest parująca, gorąca herbata.

Pocztówka z Helsinek, Finlandii. Widzimy tu Muminki, bohaterów słynnej powieści Tove Jansson. Od lewej do prawej - Mamusia Muminka, Tatuś Muminka, Panna Migotka i Muminek.

The postcard from Helsinki, Finland. The card shows some characters of Tove Jansson's famous novel about Moomins trolls. From left to the right: Moominmama, Moominpappa, Snork Maiden and Moomin.

La carte postale de Helsinki, Finlandie. Vous pouvez voir les personages tres connues de livre de Tove Jansson - Les Moumines. Alors  il y a (la direction de gauche a driote): la Maman Moumine, le Papa Moumine, la demoiselle Snorque et le Moumine.


6 komentarzy:

 1. Muminki to na tyle specyficzna bajka, że nie każdy ją lubił, moja mama na przykład nie cierpiała oglądać tej kreskówki ;) Chociaż ja z chęcią pocztówkę z Muminkami bym przygarnęła, ale koniecznie z Finlandii! ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też specjalnie za tą bajką nie przepadałam, ale kartki bardzo mi się podobają :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mama Muminka zimą przygotowywała grog na rozgrzanie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ooo Muminki, uwielbiam postać Małej Mi i Włóczykija! :) Mimo, że nie ma ich na tej pocztówce, to i tak mi się podoba.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dlaczego ja nie dostałam jeszcze takiej pocztówki ?? :( Ale widzę,że koleżanka też lubi pocztówki to może się wymienimy? Proponuję pocztówkę z Hannoveru ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. review your article was very nice and interesting, good work
  http://www.kangalip.com/

  OdpowiedzUsuń

Maybe you will like also:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...