Instagram

piątek, 27 maja 2016

Jak zwiedzić Brukselę za mniej niż 5 euro?

 

Jak zwiedzić stolicę Belgii za bezcen, a najlepiej za darmo ;)
Znalazłeś się w tym pięknym mieście, chciałbyś się czegoś ciekawego dowiedzieć, ale niestety brakuje Ci gotówki na bezrefleksyjne zwiedzanie i kupowanie? Nie martw się, nie musisz przepłacać.Jeśli lubisz podążać za przewodnikiem i wysłuchiwać ciekawych opowieści, zapisz się na jedną z darmowych wycieczek po centrum i okolicach. Po wpisaniu w Google wyskoczyły mi takie oto firmy:
Zawsze, gdy wybieram się do zupełnie nowego miejsca wybieram opcję darmowej wycieczki. Zapłatą dla przewodników za poświęcony czas są napiwki. Sam decydujesz ile i czy dajesz.

Oczywiście istnieje wiele, wiele różnych możliwości. Trzeba jednak pamiętać, że często osoby prowadzące takie wycieczki to studenci, czy amatorzy. Nie usłyszycie od nich precyzyjnych, historycznych detali, nie zasypią was bibliografią czy wieloma skomplikowanymi nazwami. Zamiast tego z pewnością otrzymacie przepis na świetną zabawę, miejsca przyjazne turystom, tanie miejscówki polecane przez lokalsów.


Jeśli jednak interesuje Cię zwiedzanie serca Europy, nie według utartych ścieżek, wtedy najlepiej wstąp do biura USE-IT Brussels (znajduje się w niedalekiej odległości od dworca Centralnego, w galerii Ravenstein). To malutkie biuro wypełnione jest pomysłami na spędzenie wolnego czasu zupełnie za darmo. Dostaniesz tam mapy (Brugii, Gandawy, Mechelen i wielu wielu innych belgijskich miast), które wskazują ciekawe miejsca z punktu widzenia ich mieszkańców.


Dowiesz się, gdzie jest dobre i tanie piwo, gdzie najlepsze gofry lub fryty. Znajdziesz tam informacje, gdzie najlepiej bawić się wieczorem, a gdzie lepiej się nie zapuszczać.


cdn.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Maybe you will like also:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...