Instagram

niedziela, 13 stycznia 2013

Les musées à Bruxelles (10)

Jeeeja ale zasypało Brukselę! Zima przyszła! Za oknem minus 2. 
Dziś po kościele wybrałam się na superkrótki spacer do Halles Saint Géry - kiedyś zadaszonego targu, teraz bardzo popularnego miejsca spotkań. W dzień znajduje się tam kawiarnia, biuro informacji o Brukseli (moje źródło pocztówek) i dwie galerie (jedna w podziemiach, druga na piętrze). Wieczorem budynek zamienia się w klub nocny z dyskoteką. 

Today is really cold in Brussels. And it was snowing! I went for a short walk and I visited  Halles Saint-Géry - formal covered market, now meeting point. During the day there is a coffee place, two expositions (one in the cellar, the second on the first floor), at night you can find there a night club. 
 

Tym razem na dole obejrzałam wystawę na temat - wybierania zawodu przez młodzież - pokazano zdjęcia rzemieślników - dekarzy, tynkarzy, bednarzy etc. 
Na drugim piętrze z kolei można było zobaczyć ekspozycję przedmiotów wykonanych przez rzemieślników - począwszy od dachów, przez schody, drzwi, rzeźby, poprzez metalową armaturę, dorożkę a skończywszy na fantazyjnych wypiekach. 

This time you could see two expositions about craftmans and items, which they made.


pan piłkarz kopnął piłkę i zrobił zagłębienie w drzwiach


W budynku można sobie posiedzieć na leżaku, albo zrobić głupie zdjęcie :P
In the Halles Saint Gery you can chill out on deckchair or take a silly picture with Manneken Piss.A oto i zdjęcia zimy - widok z okna i mój kościół.
And to proove that winter came - my window view, and a picture of my church. 

1 komentarz:

Maybe you will like also:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...