Instagram

środa, 10 lipca 2013

Les musées à Bruxelles (13)

W niedzielę 7 lipca, korzystając z uroków pierwszej niedzieli miesiąca, odwiedziłam kolejne muzeum. Tym razem padło na muzeum sztuki fantastycznej.
Znajdziecie je na rue Américaine 7 - niedaleko muzeum Horty.

On last Sundy 7th of July I visited another Brussels's museum. This time I chose Fantastic Museum. You can find it on rue Americaine 7 - next to Horta house.

Mogłam przespacerować się wśród dwóch pieter kamienicy przepełnionej plastikowymi szkieletami  i lalkami upchanymi, gdzie popadnie.

I was wandering through two floors stacked with plastic skeletons or creepy dolls.
Pokoje były podzielone tematycznie: mutanci, szkielety, hybrydy i roboty.

The expositions shows some themes: mutants, skeletons, hybrids and robots. 

Tylko kilka eksponatów odnosiło się do prawdziwych wydarzeń, legend czy książkowych historii - jak poinformował mnie pan sprzedający bilety - przedmioty znajdujące się w muzeum są wymyślone przez artystów.

Only some of the exhibits were inspired on a story, legend or a book. Mostly is was just imaginations of an artists.
 Bilet wstępu kosztuje 6 euro - jeśli zapłacimy 12 - dostaniemy folder, umożliwiający nam wzięcie udziału w grze terenowej - zwiedzając rozwiązuje się zagadkę kryminalną. Na szczęście miałam wstęp za darmo. Trudno mi powiedzieć, czy dzieci miałyby tam frajdę.

The normal tickets costs 6 euro, if you pay 12 you will get a special folder, with which walking though the rooms, you can solve a criminal mysteries. I didn't have to pay for my ticket (I visited museum on the first Sundey of the month).
 

3 komentarze:

  1. Czachy mnie nie straszą, ale to dziecko wygląda na tych zdjęciach przerazająco!

    OdpowiedzUsuń
  2. ahahaha no raczej dzieci tam nie powinny wchodzić:))) Pamiętam jak w liceum w jednej z sal stały wielkie słoje z żabami w formalinie czy co to za "zalewa" była. uhhh...

    OdpowiedzUsuń
  3. Dość upiorne te lalki... :P

    OdpowiedzUsuń

Maybe you will like also:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...