Instagram

czwartek, 6 lutego 2014

Festiwal Piwa w Brugii

Jak tylko dowiedziałam się o festiwalu piwa w Brugii, wiedziałam jak spędzę niedzielę 3ego lutego.
Bilety były dwa - za 10 euro i za 20 - przy pierwszym dostawałeś kufelek i 3 żetony, przy drugim dwie szklanki do piwa i 8 żetonów. Zamiast wejściówki - pocztówki.

http://www.nieuwsblad.be/article/detail.aspx?articleid=bltde_20140201_001&pid=3069525#photoset
Nie było tak wiele osób, jak na festiwalu piwa w Brukseli. Można było swobodnie przemieszczać się między stoiskami. Nawet do najrzadszych trunków nie było kolejek (ba najcenniejsze piwa nadal można było skosztowac i drugiego dnia festiwalu).

na zdjęciu szklaneczka z żetonami ( żródło: http://www.nieuwsblad.be/article/detail.aspx?articleid=bltde_20140201_001&pid=3069535#photoset)
Zasada zakupu i degustacji bardzo prosta - jedno piwo = jeden żeton. Chcesz dokupić żetony? Jeden żeton = 1,5 euro. (W porównaniu na festiwalu w Brukseli trzeba było płacić od 1 do 4 żetonów za trunek, a cena za sam kolorowy krążek była trochę większa).

Zaczęliśmy od najlepszego piwa w Belgii - Westvleteren 12 (napój oficjalnie nie będący w sprzedaży, produkowany w zamkniętym klasztorze przez mnichów).
Jednym z ciekawszych jakie później wypiliśmy było najmocniejsze piwo festiwalu  Double Black - browaru Struise - to ciemnobrązowe, prawie czarne piwo ma aż 26%.

Jak mówiłam na początku - zamiast biletu każdy uczestnik festiwalu otrzymał pocztówkę. Jest ona opłacona i mogę ją wysłać gdziekolwiek.


Jeśli tylko chcesz dostać taką kartkę - daj mi znać w komentarzu :)

2 komentarze:

Maybe you will like also:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...