Instagram

środa, 2 lipca 2014

Pozdrowienia z Brukseli (10)

Witam was czytelnicy z następną częścią pocztówek z Brukseli. W tym poście zaprowadzę was w okolice głównego sądu - Pałacu sSprawiedliwości (Palais de Justice). Można do niego dojechać tramwajem 92 i 93 oraz metrem (przystanek Luize).

zdjęcie własne

zdjęcie własne
Pałac był budowany w latach 1862-1883  na podstawie wygranego projektu architekta Josepha Poelaerta. Budowla zajmuje powierzchnię 26 000 m2 i jest ona większa niż Bazylika świętego Piotra i Pawła w Rzymie. Uważa się, że jest to najwyższy budynek zbudowany w XIX wieku w Europie.

Poniżej widok na pałac z tramwaju.


Poniżej jedna z czterech rzeźb wielkich retoryków antyku - przedstawiająca Likurga z Aten. Był on uzdolnionym mówcą, uczniem Platona i Izokratesa. Statua jest autorstwa belgijskiego rzeźbiarza Armanda Cattiera.


Nieopodal Pałacu Sprawiedliwości znajduje się taras z punktem widokowym. Przy pięknej pogodzie można sfotografować z niego i Bazylikę i Atomium (a przy brzydszej, to co widać na poniższej pocztówce).

W niedalekiej odległości od wspomnianego tarasu znajdziemy windę, zjechawszy na dół znajdziemy się w innej ciekawej dzielnicy Brukseli - Marolles. Tam, na jednym z placów (Place de Jeu de Balle) codziennie do południa odbywa się pchli targ.
Jest to jedna z ciekawszych atrakcji turystycznych miasta. Jeśli szukacie niebagatelnej pamiątki ze stolicy Belgii z pewnością musicie się tam udać.

Mam nadzieję, że podobała wam się ta krótka eskapada :)3 komentarze:

Maybe you will like also:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...